Ekonomi

Üreticilere kovan desteği

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, üretimin her alanında vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda arıcılık faaliyetlerine destek amacıyla kovan dağıtımı yapıldı. Arı kovanı hibesi kapsamında Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa bölgelerinde arıcılıkla uğraşan vatandaşlara 2500 arı kovanı dağıtıldı.

BAŞVURU SAHİBLERİNE BELGELERLE DESTEK

Kovan hibesi hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Kırsal Kalkınma ve Kooperatif Şube Müdürlüğü yetkilileri, arıcılık faaliyeti yaptığını kanıtlayan belgeleri olan ve başvuruda bulunan üreticilere kovan desteği verdiklerini belirterek, “Üreticilere desteğimiz sürüyor. Arıcılık faaliyetlerine devam edecekler.”

ÜRETİCİ TAKVİYEDEN MEMNUN

Kovan maliyetlerinin yüksek olduğunu belirten arıcı Mehmet Özçelik, “Arıcılığa amatör olarak başladım. Kendime ait 3-4 kovanım var. Arıcılığa başladığımda kovanların maliyeti 250 TL civarındaydı. Şu an 1000 TL. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak sağladığı kovanlardan oldukça memnunuz. Bu kovanlar sayesinde daha fazla bal üretebileceğim. “Arıcılık faaliyeti yapan üreticilere verdiği destekten dolayı Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu