Sağlık

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ileri Mikro Cerrahi Kursu ile hekimlerimiz dünya standartlarında.

İş güvenliği riski yüksek olan alanlarda çalışanlar ile polis ve asker mensuplarına olası kaza ve travmalarda büyük destek sağlayacak olan mikrocerrahi alanındaki gelişmeler ülkemize büyük bir bedel katmaktadır.

Yıllardır dünyanın sayılı merkezlerinde düzenlenen ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen 1.İleri İleri Mikrocerrahi Kursu, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi lojmanlarında yapılacaktı.

Geniş bir laboratuvar ortamına dönüştürülen konferans salonunda, Prof. yakın gelecek.

Böylece; Emniyet ve asker gazileri ile iş veya sosyal hayatta tesadüfi bir kaza sonucu uzuvlarını kaybedenlerin yüzünü güldürecek uygulama ve operasyonel süreçlerin teorik ve pratik çalışmaları 5 gün boyunca devam edecek.

Kurs Lideri Prof. Dr. Bülent Özçelik, uzun yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen ve Türk hekimlerinin geçmiş yıllarda oraya giderek eğitim almak zorunda kaldığı bu kursun yapılması gereken değerli ve maliyetli bir gelişme olduğunu vurguladı. ülkemizde bugün ülkemiz doktorları tarafından En ileri teknoloji ile müdahale ederek engelli durumunu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Plastik Cerrahlar ve Ortopedi Uzmanlarının yanı sıra; Genel Cerrahi, Üroloji ve Organ Nakli uzmanlarının ileri düzeyde mikrocerrahi eğitimi alacak olmasının bu uzmanlık alanında Türkiye’deki sağlık hizmetlerine değerli değer katacağı vurgulandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu