Haber

Samsun’daki Gazi Müzesi, Mehmet Muş’un Canlı Yayını Nedeniyle Ziyarete Kapatıldı

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

SamsunAKP’nin bu ilden milletvekili olarak atadığı Sanayi ve Ticaret Bakanı Gazi Müzesi Mehmet Muş İçinde bulunduğu televizyon yayını nedeniyle ziyarete kapatıldı. Bu duruma tepki gösteren CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, “Samsun’da devletin bütün imkanlarını seçim propagandası için kullanan ve birkaç gün önce DSİ’de çöken turizm bakanı AKP’nin birinci adayı. Mehmet Muş, doğa ve bir HaberlerOnunla birlikte hepimizin ortak değeri, milli mücadelemizin simgesi 1919’da Atamızın kaldığı Gazi Müzesi’ne yıkıldı.”

Seçim çalışmalarını Samsun’da sürdürüyor Mehmet Muş 2 Mayıs’ta canlı yayın yapan bir televizyona konuk oldu. Canlı yayın Samsun’daki Gazi Müzesi’nden yapıldı. Müze, yayının yapıldığı gün ziyarete kapatıldı.

Samsun Müze Müdürlüğü’nün Gazi Müzesi’nin yayın nedeniyle ziyarete kapatılması için Samsun Valiliği’ne başvurduğu ortaya çıktı. Müze Müdür Yardımcısı Kenan Sürül’ün imzaladığı 2 Mayıs 2023 tarihli yazıda, “Söz konusu müzenin 02.05.2023 tarihinde Sayın Bakan olarak ziyarete kapatılmasını muvafakatinize sunarım. Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş, müdürlüğümüze bağlı Gazi Müzesi’nde ulusal kanalların yayınına katılacaktır.”

“ATATÜRK’ÜN 1919’DA BELİRTTİĞİ GAZİ MÜZESİNE TURİST BAKANI YARATTI”

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Mehmet Muş’un da katıldığı canlı yayın nedeniyle Gazi Müzesi’nin kapatılmasına tepki gösterdi. Türkel bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Samsun’da seçim propagandası için devletin bütün imkanlarını kullanan ve birkaç gün önce DSİ’de çöken Turizm Bakanı Mehmet Muş, dünkü mahiyette ve A Haber’le birlikte AKP’nin birinci sıra adayı semboldür. Milli mücadelemizin, hepimizin ortak gideri olan Ata’, 1919’da Mimarımızın kaldığı Gazi Müzesi’ne çöktü. A Haber’e bağlı Gazi Müzesi’nde canlı yayın yaptı, yaptıklarından, yaptıklarından bahsetti. Yapacaktım ve konuştum olağan senaryolar: CHP, HDP, PKK Sayın Bakanımız Muş, biz sizin kim olduğunuzu çok iyi biliyoruz, sizi yakından takip ediyoruz.

BU SİYASETİ ETİK YAPALIM. HODRİ MEYDANI”

Siz damat, bakanın bitirme tezini hazırlayan, sosyal medya yazışmalarınızda küçük bir yanlış anlaşılma için bakana ‘özür dilerim ağabey’ diye yalvarıp, şimdi Samsun halkının önüne çıkıp utanmadan ve utanmadan iftira atıyorsunuz. bu ülkenin kurucu iradesi, Cumhuriyet’in kurucusu CHP’dir. sen at Geçenlerde söyledim. cesaret edemedin tekrar ediyorum; karşıma çık Mehmet Muş. Dilediğiniz kanalda, dilediğiniz yerde; FETÖ kimdir, PKK kimdir, kim kimlerle nasıl temas halindedir, bunları sizinle ve doğanızla birlikte, nerede ve ne zaman isterseniz konuşalım. Bunu ahlaki olarak yapalım. Hodri meydan okuması.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu