Yaşam

Meclis üyelerimiz baharı şenlikle karşıladı

Nilüfer Belediyesi Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen “Bahara Hoş Geldiniz” etkinliğinde Lojman Engelliler Sosyal Ömür Güçlendirme Merkezi katılımcılarımız keyifli vakit geçirdiler. Şarkılar söyleyip dans eden Bizim Konut katılımcıları, açtıkları stantta yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergilediler.

Nilüfer Belediyesi Bizim Konut Engelliler Sosyal Yaşam Güçlendirme Merkezi’nde eğitim alan bireyler, baharın gelişini ailelerinin de katıldığı renkli etkinliklerle karşıladı. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın da kutlandığı “Bahara Hoş Geldin” etkinliğinde eğlenceli anlar yaşandı. Etkinliğe Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer de katılarak Bizim Konut katılımcılarının sevincine ortak oldu. Braille kitap ayracı, hatıra duvar resmi, rozet yapımı ve mutfak atölyelerine katılan Bizim Konut katılımcıları, yıl boyunca açtıkları stantta sanatsal çalışmalarını sergilediler. Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası eşliğinde müzik seslendiren Bizim Mesken’in katılımcıları, halk oyunları gösterileriyle alkış topladı. Bizim Konut katılımcıları, Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası ve Bursa Bandosu’nun canlı ritimleriyle doyasıya eğlendi.

Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer ise yaptığı konuşmada engelliliğin toplumsal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren bir durum olduğuna dikkat çekti. Özer, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımını sağlamak ve yaşam standartlarını yükseltmek çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır” dedi.

Özer, Nilüfer Belediyesi olarak eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora kadar birçok alanda engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve desteklemek, kent standartlarını güzelleştirmek için çalıştıklarını belirtti. bizim görevimizdir. Bizim Mesken, yıllar içinde kurumsal hedefler ve vatandaşların talepleri doğrultusunda artan çalışma çeşitliliğine sahiptir. Yıllar geçtikçe katılımcı sayısı hızla arttı ve artan bu talebe cevap verebilmek için yeni binamıza taşındık. Yeni binamızda 4 adet zihinsel ve bedensel engelliler küme antrenman odası, 2 adet fizyoterapi odası, 2 adet yaratıcılık değerlendirme odası, müzik odası, spor ve hareket etüt odası, bilgisayar odası, kişisel yönetim ve uygulama odası, okul öncesi eğitim odası bulunmaktadır. zihinsel engelli, yüzme havuzu ve çok amaçlı salon. Toplantı odası ile çok daha geniş bir yelpazede çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu