Haber

İYİ Parti Usta: 2023 hedefleri çöp

ANKARA –UYGUN Parti Kümelenmesi Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Partisinin Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün Genel Kurul salonunda yumruklu saldırısına değinen Usta, bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Grubu’nun konuşma yapması üzerine AK Parti’den özür gelmemesi üzerine Genel Kurul salonundan çıktıklarını hatırlattı. “Konuşma yapan Meclis Başkanı ölümden dönüyor ama böyle bir olaydan sonra çıkıp tek kelime konuşmuyor. Meclis Başkanı’nın tarafsızlığını kaybettiğini açıkça görmek mümkün. Bu seçimi kaybedecekler. Başarısızlar. Bu başarısızlığın getirdiği hırçınlık maalesef ülkeye de zarar veriyor.”

‘2023 HEDEFLERİ ÇÖP OLDU’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı konuşmada 2023 hedeflerine değindiğini belirten Usta, “Türkiye sanki 2023 hedeflerine ulaşıyormuş gibi bir imada bulunuyor. ‘2023 hedeflerinin neresindesiniz’ diye soruyoruz. 2023 hedeflerinin çöp olduğunu hepiniz biliyorsunuz, “Hedeflerin verildiği 2011 yılına göre Türkiye nerede?” diye sormuyoruz. Türkiye 2011’e göre bile çok gerilere gitti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu