Yaşam

CSO Ada Ankara’da “I Musici” ile Vivaldi Şöleni

Türkiye’nin ve dünyanın en ünlü orkestralarının adresi CSO Ada Ankara; Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında konuk ettiği “I MUSICI” ile sanatseverlere muhteşem bir konser deneyimi yaşattı. Antonio Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’ adlı eserinin ilk stereo kaydını 1955’te yapan I MÜZİCİ, aynı parçanın yeni yorumlarıyla CSO Ada Ankara’ya bir bahar havası getirdi.

Türkiye’deki hayranlarından yaklaşık 10 yıldır ayrı olan I MÜZİCİ, 70. yıl etkinlikleri kapsamında CSO Ada Ankara’da verdiği muhteşem konserle bu uzun arayı noktaladı. I MUSICI, 70 yıl önce ilk kez seslendirdikleri “The 4 Seasons of Vivaldi”nin yeni düzenlemesi “Vivaldi & Verdi- Le Quattrro Stagioni” albümünden eserleri seslendirdi. sanatseverler. konser deneyimi yaşattı.

CSO Ada Ankara Uluslararası Orkestralar Serisi, 26 Nisan’da ünlü Vilayet Pomo d’Oro ve MET Opera başta olmak üzere dünyanın önde gelen sahnelerinde prestijli ödüllerin sahibi Polonyalı kontrtenor Jakub Jozef Orlinski’nin çağın virtüöz sanatçılarından oluşan konseriyle devam ediyor. müzik.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-belen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu