Haber

Büyükler Gençler Barış Bocce Ligi Aksaray’ın galibiyetiyle sona erdi

– Büyükler Gençler Barış Bocce Ligi Aksaray galibiyetiyle sona erdi

Finalin başlama vuruşunu Bakan Mahinur Özdemir Göktaş yaptı.

ANTALYA – Resmi Huzurevleri Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yetişkin Gençler Barış Bocce Ligi, Aksaray Kadir Üç Yıldız Huzurevi’nin galibiyetiyle sona erdi. Grup birincisi 24 takımın katılımıyla Side’deki 5 yıldızlı otelde gerçekleştirilen şampiyonanın final karşılaşmasının başlama vuruşunu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptı. .

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı resmi yaşlı bakım kurumlarında hizmet alan yaşlılar. sporBu yıl 6.sı düzenlenen 60 Yaş Üstü Yetişkin Gençler Barış Bocce Ligi, fiziksel ve psiko-sosyal açıdan fiziksel ve psiko-sosyal açıdan destek olmak amacıyla 54 ilden 114 grubun katılımıyla gerçekleştirildi. sosyal aktivitelere katılmak ve boş zamanlarını daha verimli kullanmak.

21 Haziran 2023’te başlayan maçlar 31 Ağustos 2023’te tamamlandı ve grup birincisi olarak 24 grup Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandı. 30 Ekim-2 Kasım tarihleri ​​arasında Side’de 5 yıldızlı bir otelde yapılan final müsabakaları sonucunda Aksaray Kadir Üç Yıldız Huzurevi ile Osmaniye Özden Huzurevi şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı.

Bakan Göktaş finalin başlama vuruşunu yaptı

Final maçını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve Kemal Çelik ile AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin’in de aralarında bulunduğu konuklar da izledi. Final maçının başlama vuruşunu Bakan Göktaş yaptı.

Finalde rakibini geride bırakan Aksaray Kadir Üç Yıldız Huzurevi şampiyon olarak Osmaniye Özden Huzurevi’nin 3 yıllık şampiyonluk hegemonyasına son verdi.

Final maçının ardından kazanan gruplara kupalarını takdim eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, turnuvaya katılan tüm takımları ve yarışmacıları tebrik etti.

adilcevazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu